Serwisy internetowe

W dzisiejszych czasach jest wiele różnych sposobów szukania pracy. Jednym z nich jest przeszukiwanie wyspecjalizowanych serwisów internetowych zajmujących się ogłoszeniami o pracę.

 

Zdecydowana większość firm publikuje ogłoszenia w serwisach internetowych porzucając tradycyjne dotychczas sposoby takie np. jak ogłoszenia w prasie.

 

Infopraca.pl - serwis umożliwiający zarówno przeglądnięcie ogłoszeń, jak i zamieszczenie własnego CV na stronie. Infopraca jest serwisem ogłoszeniowym bezpłatnym dla małych firm, w efekcie więc na stronie znajdziemy zarówno ogłoszenia od większych graczy na rynku, jak i od mniejszych firm, których nie stać na ogłoszenie się w płatnych serwisach.

 

Jobpilot.pl - serwis należący do Monster Worldwide międzynarodowego serwisu pracy, który ma swoje oddziały w wielu krajach. Jobpilot ma oferty zarówno z Polski jak i zza granicy i są to głównie ogłoszenia skierowane do specjalistów oraz wyższej kadry zarządzającej. Bez doświadczenia zawodowego, na mało którą ofertę będziesz mógł odpowiedzieć.

 

Monster.pl - serwis umożliwia wyszukiwanie ogłoszeń i dodanie CV do bazy. Można też stworzyć własny profil i zarządzać ofertami pracy z jego poziomu. Rozwiązanie dość wygodne i intuicyjne. Ogłoszenia głównie z korporacji, firm międzynarodowych lub o zagranicznym kapitale.

 

Pracuj.pl - obecnie najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy w Polsce. Skierowany do managerów i specjalistów. Sporo opcji ułatwiających szukanie pracy (wyszukiwanie branżowe, alerty, profile). Serwis przydatny niezależnie od branży w której poszukujemy pracy, choć ofert firm mniejszych możemy tu nie znaleźć.

 

GazetaPraca.pl - internetowe wydanie ogłoszeń z Wyborczej. W serwisie znajdziemy zarówno ogłoszenia od dużych firm, jak i drobne, z mniejszych. Serwis chętnie wybierany przez agencje pracy tymczasowej i doradztwa personalnego.

 

Jobs.pl - serwis dla szukających pracy z całej Polski. Dużo ogłoszeń zarówno bezpośrednich (od firm) jak i od pośredników (agencje rekrutacyjne). Jobs z punktu widzenia pracodawcy jest tańszy niż pracuj.pl czy monster i dlatego sporo firm znajdziemy tylko na tym serwisie.

 

Gratka.pl - zakładka praca obfituje w ogłoszenia od klientów serwisu oraz firm z sektora małych i średnich firm.

 

Gumtree.pl - serwis Gumtree skupia ogłoszenia różne, w tym zakładkę Praca. Umieszczenie ogłoszeń na Gumtree.pl jest bezpłatne, dlatego znajdziemy tu głównie ogłoszenia z firm mniejszych, które nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na rekrutację. Idealny serwis dla szukających pracy w gastronomii i pracy dodatkowej.

 

HRK.pl - serwis firmy doradczej umożliwiający publikowanie ogłoszeń. Nie ma ich dużo, ale warto sprawdzać oferty raz na czas, można bowiem trafić na ciekawe ogłoszenie. W serwisie zarówno ogłoszenia dla specjalistów jak i dla osób szukających pracy na niskich stanowiskach (produkcja, telemarketing).

 

Goldenline.pl - serwis społecznościowy, z możliwością zamieszczania ofert pracy. Profil w serwisie warto mieć, na wypadek bycia poszukiwanym przez head huntera, przy okazji jego odwiedzania można więc sprawdzić ogłoszenia o pracę. Podobnie jak w przypadku HRK, nie ma ich nadmiernie dużo i dominuje Warszawa.

 

Kariera.pl – ogłoszenia drobne bezpłatne dla pracodawców, w efekcie mamy więc pełen przekrój branż i stanowisk, wraz z ogłoszeniami z urzędów pracy. Zdecydowanie warto mieć w zakładkach.

 

qpracy.pl – serwis dla studentów i specjalistów. Specjalna promocja na oferty staży powoduje, że pojawia się w serwisie sporo ofert praktyk i staży.

 

Szybkopraca.pl – niezbyt drogie ogłoszenia powodują, że mamy tu sporo ofet pracy z różnych branż. Serwis zarówno dla studentów i pracowników tymczasowych, jak i specjalistów (choć dużych korporacji tu na pewno nie znajdziecie).

 

Otopraca.pl – serwis Grupy Allegro. Z ogłoszeń głównie handel i IT.

 

Centralna Baza Ofert Pracy – Oferty pracy zgłoszone do powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy

czytaj dalej